REZERVUJ POBYT         

Penzión

Resort Čerešňový Sad Mengusovce, Vysoké Tatry

Príbeh

Príbehy mojich predkov asi nie sú ničím výnimočné. Žili v podhorí Vysokých Tatier a gazdovali na málo úrodných poliach. Bol to ťažký a tvrdý život, ktorý sa denne zdanlivo opakoval. Jedno je isté, rodina žila spolu a pomáhala si ako najlepšie vedela. Ale na dobových fotografiách vyzeral ich život priam idylicky

Od detstva som rád chodil do Mengusoviec a tešil som sa na každú túru do Vysokých Tatier. Ako chlapec som tu bol často a všeličo som povystrájal. Tak, ako na dedine bolo zvykom.

Raz sa niečo pokazilo. A kazilo sa to dlhodobo. Náš otec odišiel z gazdovstva do škôl. Potom si vybral iný život a tak vybočil zo storočného cyklu života…

Neskôr sme z nejakých dôvodov prestali chodiť do Mengusoviec, grunty chátrali až do úplného spadnutia a náš otec sa rozhodol, že všetko dá znova do poriadku. Vymyslel projekt, ktorý sa teraz postupne realizuje. Bolo to krátko po skončení socializmu.

Postupne, ako z prvých ťahov štetca, sa na plátne začal vytvárať celý obraz. Ten obraz bol viackrát premaľovaný, no vždy ostala základná skica, základná myšlienka. Spoločné bývanie so spoločným dvorom plným ovocných stromov a kríkov. Miesto, kde sa všetci môžu stretnúť, každý sa môže ponoriť do svojho súkromia a svojich myšlienok. Trochu luxusu, leňošenia, pohody a relaxu, ktorý chýbal našim predkom.

A radosť z detí, ktoré šantia na dvore.

Lubo Šoltis

Pokoj, relax a neobmedzené športové a spoločenské aktivity…
Okolitá príroda, lesy a úžasné výhľady sú prísľubom na prežitie príjemných a nezabudnuteľných chvíľ.