REZERVUJ POBYT         

OKOLIE

Turistika Vysoké Tatry a šport

 

Pre milovníkov zdravého životné štýlu a pohybu je lokalita Mengusoviec skvelým bodom pre štart. Na recepcii si môžete vypožičať bicykel a vybrať sa na túru do neďalekých miest. Medzi Svitom a Popradom vedie cyklistický chodník. Náročnejší cyklisti môžu navštíviť Podbanské a Kráľovu hoľu.

V blízkosti sa nachádza mnoho turistických atrakcií. Dominantu tvorí najmä príroda a jej turistické chodníky. Najbližšie sú:

  • Solisko a Mlynická dolina
  • Popradské pleso a Mengusovská dolina
  • Sliezsky dom a Velická dolina
  • Hrebienok a Rainerova chata
  • Zbojnícka chata a Malá studená dolina
  • Téryho chata a Malá studená dolina.

O všetkých dostupných turistických  a vysokohorských túrach do Vysokých Tatier, Nízkych Tatier, Slovenského raja Vám radi poskytneme viac informácií na recepcii alebo u prevádzkara.

Okrem spomínaných turistických trás sú zaujímavé napríklad aj:  Veľká Svišťovka , Hrebienok, Kopské sedlo, Sedielko. Ďalšie trasy, ktoré môžete absolvovať sú do Tichej alebo Kôprovej doliny. Slovenský raj ponúka jedinečné turistické chodníky a určite tu nevynechajte Tomašovský výhľad. Pre náročnejších môžeme zabezpečiť vysokohorských sprievodcov alebo podrobné popisy túr.

Vo Veľkej Lomnici sa nachádza najväčší golfový areál na celom Slovensku a na Hrebienku si môžete vypožičať horské kolobežky.

 

Jaskyne

Jaskyne sú skvelým tipom na výlet aj v nepriaznivom počasí. V okolí resortu sa ich nachádza niekoľko. Najbližšie je Važecká jaskyňa, ktorá je známa svojou bohatou kvapľovou výzdobou. Najviac navštevovaná jaskyňa sa nachádza v Tatranskej kotline (20km), Belianska jaskyňa (22km). Ďalšími sú Dobšinská ľadová a Demänovská ľadová jaskyňa. Priemerná teplota v ľadových jaskyniach je od -3 °C do +3 °C.

 

Lyžovanie

Lyžovanie v Tatrách pre malých aj veľkých, začiatočníkov aj pokročilých. Resort Čerešňový Sad Mengusovce je obklopený lyžiarskymi strediskami z každej strany.

V Lučivnej, 2 km od Mengusoviec, je lyžiarske stredisko vhodné pre deti a začiatočníkov. V Mengusovciach sa nachádzajú upravované bežecké lyžiarske trate, a to iba pár metrov od nášho resortu a úplne bezplatne. Počas zimy je pre milovníkov hokeja a korčuliarky v obci k dispozícii bezplatné klzisko.

V Snowpark Lučivná (2km) a v Lopušnej doline (5 km) majú naši hostia zvýhodnené vstupenky. V blízkosti je lyžiarske stredisko Vysoké Tatry – Tatranská Lomnica (15km) a Štrbské pleso (10km). V Bachledovej doline a v Ždiari (35 km) na vás čaká niekoľko lyžiarskych stredísk. Západne sa nachádza lyžiarske stredisko Jasná a Čertovica (40 km). Všetky tieto strediská ponúkajú možnosti aj lyžiarskej školy, zapožičania a servisu lyží. Medzi niektorými jednotlivými strediskami lyžiarov preváža skibus.

Z Hrebienka do Starého Smokovca sa môžete spustiť aj na sánkach, ktoré sa dajú vypožičať pri pokladni.

 

Aquaparky

Vychutnajte si počas letných mesiacov príjemné osvieženie v aquaparkoch a wellness v Tatrách. V zime zahrejete svoje telo a naberiete síl do ďalších pracovných dní. Aquacity Poprad sa nachádza iba 13km od nášho resortu a Thermal park Vrbov (30km).Oddýchnuť si tiež môžete v týchto zariadeniach ponúkame našim hosťom zvýhodnené vstupenky. Oddýchnuť si tiež môžete v  Tatralandii, Gino Paradise Bešeňová alebo Liptovskej Mare (40km). Kroky vás môžu zaviesť aj k poľským hraniciam, kde sa nachádza termálne kúpalisko Gorący Potok (75km), Termy Bukowina a Terma Bania (65km). Užite si pobyt v horskom prostredí s výhľadom na tatranské štíty.

 

História a pamiatky

Nie je nič lepšie ako spoznávanie histórie. Je to o dosť lepšie, ak sa všetko nachádza pri sebe. Navštívte historickú Spišskú Sobotu (18km) alebo Levoču a kostol sv. Jakuba s oltárom majstra Pavla (40km), spoznávajte krásy nášho najstaršieho hradu v Európe Spišského hradu (54km) alebo hradu postaveného na vápencovej skale v Liptovskom Hrádku. Určite nezabudnite na Ľubovniansky a Kežmarský hrad.

V blízkosti je Múzeum liptovskej dediny v Pribyline (37km), Rezervácia ľudovej architektúry Vlkolínec (71km) a Múzeum Červený kláštor (78km).

Vo Východnej (21km) sa každoročne usporadúvajú folklórne slávnosti.

Milovníci umenia určite ocenia kvality Popradskej galérie v Poprade.

 

Iné zaujímavé atrakcie

V Mengusovciach sa každoročne koná rodeo a súťaže na koňoch. Adrenalínový športovci môžu vyskúšať rafting alebo splav rieky Váh, Belá a Dunajec.

Chodník korunami stromovvBachledovej doline ponúka panorámu Belianskych Tatier a Spišskej Magury. Chodník je dlhý 1234 a je vo výške 32 metrov.

V nepriaznivom počasí Vás do mágie dostane TrickLandia Starý Smokovec. TrickLandia je galéria tric-artu a optických ilúzií, ktorá Vás prevedie celým Slovenskom.

Wildpark Veľká Lomnica (20km) a Zookontakt Liptovský Mikuláš vám umožnia sa pohrať a pohladkať aj tie najdivokejšie šelmy a iné zvieratá.

 

ADRESA

Apartmány Čerešňový sad
Mengusovce 89-91
059 36 Mengusovce

REZERVÁCIE

email rezervacie@ceresnovysad.sk
telefon (+421) 902 976 363
telefon (+421) 902 976 366

Apartmány Čerešňový sad